Idegen nyelvi versenyek

2019. március 13.
Az idegen nyelvi munkaközösség 2019. március 5-én ismét megrendezte az angol és német nyelveken zajló történetíró, valamint szépkiejtési versenyét, melyre színvonalas nevezések érkeztek.

Mivel egyre fokozottabban érezhető az internet szerepe a fiatalok nyelvtanulási szokásaiban, ezért mi is a korszellemnek megfelelően „szuperhőst” választottunk a történetek főszereplőjének. Nagy örömmel láttuk, hogy a versenyzők milyen sokféleképpen közelítették meg ezt a témát.

A szépkiejtési verseny résztvevői alaposan felkészültek az általuk választott szövegrészletekkel angol nyelvből J. K. Rowling műveiből, német nyelvből pedig a kortárs szerzők alkotásaiból. Az általunk kijelölt azonos szöveg felolvasásában többen bravúrosan teljesítettek.

Úgy érezzük, az idei verseny volt eddig a legszínvonalasabb, gratulálunk a versenyzőknek és a lelkes felkészítő kollégáknak is.

Egy év múlva is szeretettel várunk minden érdeklődőt programunkra!

 

 

Makó Terézia

Idegen nyelvi munkaközösség-vezető

 

Történetíró verseny helyezések

 

Angol nyelv általános iskolás kategória:

  1. Szép Luca Fanni, a dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola tanulója
    Felkészítő tanára: Lukács Ildikó
  2. Csertő Rebeka Lilla, a dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola tanulója 
    Felkészítő tanára: Robinson Erika Anna
  3. Pesei Karolina, a rácalmási Jankovich Miklós Általános Iskola tanulója Felkészítő tanára: Kunos Vanda

 

Angol nyelv középiskolás kategória:

  1. Bokros Olivér, a Dunaújvárosi SzC Bánki Donát Gimnáziuma és Szakgimnáziuma tanulója
    Felkészítő tanára: Szabóné Papp Krisztina
  2. Batta Zsolt Boldizsár, a Dunaújvárosi SzC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája tanulója
  3. Filarszky Dóra, a Széchenyi István Gimnázium tanulója

 

 

Német nyelv (a kevés jelentkező miatt csak egy kategória volt) :

  1. Takács Hanna, a mezőfalvi Petőfi Sándor Általános Iskola tanulója
    Felkészítő tanára: Hajas Erika
  2. Kelemen Fanni és Koncz Levente (megosztott helyezés), a mezőfalvi Petőfi Sándor Általános Iskola tanulói
    Felkészítő tanáruk: Hajas Erika
  3. Gergő Panni - Vörös Rebeka (megosztott helyezés), a dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola tanulói
    Felkészítő tanáruk: Feketéné Bodnár Ildikó

Szépkiejtési verseny helyezések

Angol nyelv általános iskolás kategória

  1. Kovács Máté, a rácalmási Jankovich Miklós Általános Iskola tanulója
    Felkészítő tanára: Kunos Vanda
  2. Nagy Erika, a baracsi Széchenyi Zsigmond Ált. Iskola tanulója
    Felkészítő tanára: Gerics Viktória
  3. Karaisaridis Georgios, a dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola tanulója
    Felkészítő tanára: Robinson Erika Anna

Angol nyelv középiskolás kategória

  1. Forberger Krisztián, a Dunaújvárosi SzC Bánki Donát Szakgimnáziuma tanulója
    Felkészítő tanára: Ujházy Krisztina
  2. Magony Aladár, a Dunaújvárosi SzC Dunaferr Szakközépiskolája és Szakiskolája tanulója
    Felkészítő tanára: Oláh Kata
  3. Hlavács Kata, a Széchenyi István Gimnázium tanulója
    Felkészítő tanára: Gráczer Andrea

Német nyelv (a kevés jelentkező miatt csak egy kategória)

  1. Nagy Erika, a baracsi Széchenyi Zsigmond Ált. Isk.
  2. Tarafás Emese, a Dunaújvárosi SzC Rudas Közgazdasági Szakgimnáziuma és Kollégiuma tanulója
    Felkészítő tanára: Pető Lászlóné
  3. Nedesóczki Gréta, a Dunaújvárosi SzC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája tanulója
    Felkészítő tanára: Molnár Erzsébet

Dunaújvárosi SZC

RUDAS

Közgazdasági Szakgimnáziuma és Kollégiuma

2400 Dunaújváros, Római körút 47-49.
titkar@rudas.hu
Porta: +36-25/510-280 4-es mellék
Iskolatitkár: +36-25/510-280 1-es mellék
Kollégium: +36-25/510-280 5-ös mellék