SZC logo

Dunaújvásosi Szakképzési Centrum

OM kód: 203034/009 | 2400 Dunaújváros, Római körút 47-49.

Intézmény logo

Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium

HírekKözérdekű adatokTeamsKRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2024. márc. 8.


Kiss Péter

  A „Felfedezettjeink 2024” pályázat nyertese: Mayer Gréta

  A Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium kiváló tehetségpontként is működik.

  A „Felfedezettjeink 2024” pályázat nyertese: Mayer Gréta

  A Nemzeti Tehetségsegítő Tanács „Felfedezettjeink 2024” pályázatán három rudasos, aktívan sportoló, az ágazati követelményeket  jó tanulmányi eredménnyel teljesítő diákot nevezett iskolánk.

  Közülük Mayer Gréta 11. a osztályos tanuló „Tornász-olimpiai reménység” felterjesztéssel különdíjban részesült.

  Eredményeit a bírálóbizottság kiemelkedően magas színvonalúnak találta. Gréti 6 éves kora óta szertornázik a Dunaújvárosi Központi Sport Egyesület Torna szakosztályában, edzői Badics Réka és Trenka János. Tagja a Heraklész Programnak, a magyar felnőtt válogatottnak. Többszörös korosztályos magyar- és diákolimpiai bajnok, 11 éves kora óta képviseli Magyarországot korosztályos nemzetközi megmérettetéseken. Tagja volt a 2020-as Mersini Ifjúsági Európa Bajnokságra utazó csapatnak is, ahol a csapat 3. helyezést ért el, egyéni teljesítményével pedig gerendán ezüst, talajon bronz érmet szerzett. 2021 -ben az Olimpiai reménységek Versenyén Brno-ban a magyar csapattal arany érmet nyertek. 2022 -ben a normandiai Gymnasiade -n, a középiskolák nemzetközi versenyén csapattal 3. helyezést ért el, egyéni összetettben és ugráson szintén 3. helyezett lett. 2022 óta felnőtt korosztályban versenyez, részt vett Liverpoolban a Világbajnokságon, több Világkupán szerzett már  dobogós helyést, 2023 -ban Szombathelyen világkupa győztes lett.

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Karrier Napon jártunk

  Karrier Napon jártunk

  Öt osztályunk látogatott el április 10-én a Dunaújvárosi Egyetem szervezésében megrendezett Karrier Napra.

  2024. ápr. 15.


  Kiss Péter

  Igazgatói pályázati felhívás

  Igazgatói pályázati felhívás

  A Dunaújvárosi Szakképzési Centrum a szakképzésről szóló 2019. évi LXXX. törvény 46. § (3) – (4) bekezdése alapján pályázatot hirdet a Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium igazgató (intézményvezető) beosztásának ellátására.

  2024. ápr. 3.


  Kiss Péter

  RUDAS-NAPOK március 25-27.

  RUDAS-NAPOK március 25-27.

  Évtizedes hagyomány iskolánkban a RÖNK diákprogramjának megszervezése, mely keretén belül a tizenegyedik évfolyamos osztályok pártot alapítanak, párttanyát rendeznek be, vezért választanak, kampányfilmet készítenek, programokat szerveznek a Rudas tanulói közösségének.

  2024. márc. 28.


  Kiss Péter


  Partnereink

  SZC logo

  Dunaújvásosi Szakképzési Centrum


  Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium

  2400 Dunaújváros, Római körút 47-49.

  Telefon: +36 (25) 510 280

  E-mail: titkar@rudas.hu

  OM azonosító: 203034/009


  2024Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium