SZC logo

Dunaújvásosi Szakképzési Centrum

OM kód: 203034/009 | 2400 Dunaújváros, Római körút 47-49.

Intézmény logo

Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium

HírekKözérdekű adatokTeamsKRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2023. ápr. 28.


Kiss Péter

  „Innováció az Én szakmámban!”

  A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal GINOP-6.2.4-VEKOP-16-2017-00001 azonosító számú, „A 21. századi szakképzés és felnőttképzés minőségének, valamint tartalmának fejlesztése” c. kiemelt projekt „Innováció az Én szakmámban!” címmel pályázatot hirdetett.

  „Innováció az Én szakmámban!”

  A kiírás célja az volt, hogy a tanuló egy szakmanépszerűsítő kisfilmen vagy a szakma egy termékén keresztül, saját szemszögéből, innovatív módon szemléltesse tanult szakmájának szépségeit; új ötleteket, meglátásokat, elképzeléseket mutasson be választott pályájával kapcsolatban. Fontos szempont volt továbbá az is, hogy a pályamű legyen figyelemkeltő a pályaválasztás előtt álló tanulók és szüleik számára.

  Öröm számunkra, hogy Németh Szonja 11. c osztályos, pénzügyi-számviteli ügyintéző szakképzésben tanuló diákunk nemcsak a szakmai tárgyak tanulásában jeleskedik, hanem megmutatta kreativitását is. Beadott pályamunkáját, a „Pénzügyisek között” c. kisfilmjét a bíráló bizottság tárgynyeremény jutalomban részesítette. A beérkezett 141 kisfilm közül a 20 legjobbat díjazta a szakmai zsűri, külön sorrend nélkül.

  Az ünnepélyes eredményhirdetésre 2023. április 26-án került sor a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatalban. A díjátadásra Szemenyei István igazgató úr és szülei kísérték el Szonját.

  Gratulálunk tanulónknak, valamint segítő mentortanárának, Horváth Csabának.

  GALÉRIA

  „Innováció az Én szakmámban!” 2023

  nemeth_szonja_verseny_2023_05.jpg
  nemeth_szonja_verseny_2023_06.jpg
  nemeth_szonja_verseny_2023_04.jpg

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Igazgatói pályázati felhívás

  Igazgatói pályázati felhívás

  A Dunaújvárosi Szakképzési Centrum a szakképzésről szóló 2019. évi LXXX. törvény 46. § (3) – (4) bekezdése alapján pályázatot hirdet a Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium igazgató (intézményvezető) beosztásának ellátására.

  2024. ápr. 3.


  Kiss Péter

  RUDAS-NAPOK március 25-27.

  RUDAS-NAPOK március 25-27.

  Évtizedes hagyomány iskolánkban a RÖNK diákprogramjának megszervezése, mely keretén belül a tizenegyedik évfolyamos osztályok pártot alapítanak, párttanyát rendeznek be, vezért választanak, kampányfilmet készítenek, programokat szerveznek a Rudas tanulói közösségének.

  2024. márc. 28.


  Kiss Péter

  Centrum Hangja Tehetségkutató verseny

  Centrum Hangja Tehetségkutató verseny

  Iskolánkban mindig is hagyomány volt, hogy a tehetséges tanulók teret kaptak képességeik bemutatására a különböző ünnepi műsorok, rendezvények, iskolai Ki mit tud?-ok keretein belül. Hagyományteremtő jelleggel hívtuk életre a „Centrum Hangja Tehetségkutató” versenyt, melyre a Rudas-napok zárásaként került sor március 27-én.

  2024. márc. 28.


  Kiss Péter


  Partnereink

  SZC logo

  Dunaújvásosi Szakképzési Centrum


  Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium

  2400 Dunaújváros, Római körút 47-49.

  Telefon: +36 (25) 510 280

  E-mail: titkar@rudas.hu

  OM azonosító: 203034/009


  2024Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium