SZC logo

Dunaújvásosi Szakképzési Centrum

OM kód: 203034/009 | 2400 Dunaújváros, Római körút 47-49.

Intézmény logo

Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • Teams
 • KRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2023. nov. 17.


Kiss Péter

  Tizenharmadszor is „gpsz”

  November 14-én már tizenharmadik alkalommal szerveztük meg iskolánkban a „gpsz” Informatikai Csapatversenyt fiatalon elhunyt rendszergazda és informatikus kollégánk emlékére. A rendezvény szorosan illeszkedik a Rudas beiskolázási kampányába, amely a szakmaválasztó és nyitott napot, valamint több tantárgyi versenyt foglal magába.

  Tizenharmadszor is „gpsz”

  A versenyre 15, háromfős csapat jelentkezett. A százhalombattai, rácalmási,  mezőfalvi általános iskolák mellett városunk több általános iskolájából érkeztek versenyzők egy vidám, kreatív megmérettetésre. A hetedikes és nyolcadikos diákok szövegszerkesztési, táblázatkezelési, algoritmizálási, programozási feladatokban mérték össze tudásukat, felkészültségüket. A vetélkedőt szokásos módon egy interaktív teszt zárta, amely általános informatikai ismereteket kért számon.

  A jó hangulatú versengésbe lelkesen vetették bele magukat a versenyzők és szoros, kiélezett küzdelem döntött az első három helyezett csapat között.

  Harmadik helyen a Széchenyi Gimnázium „Kódvadászok” nevű csapata (Telekes Ábel, Péter Domán, Biró Zalán) végzett. A Bocskai István Református Oktatási Központ Szabó Magda tagintézményének „3 okos” csapata (Balázsik Áron, Balázsik Bálint, Juhász Jácint) érte el a második helyezést. A versenyt a Jankovich Miklós Általános Iskola „Agymenők” csapata nyerte meg. A csapat tagjai Szalai Zsombor, Simon Péter Gábor, Hegedűs Levente voltak.

  Gratulálunk a győzteseknek és minden résztvevőnek az eredményes szereplésért.

  Köszönjük az általános iskolák pedagógus kollégáinak tanulóik felkészítését és motiválását rendezvényünkre, valamint a rudasos oktatóknak a szervezésben és lebonyolításban nyújtott segítségüket.

  Találkozzunk jövőre is az informatika iránt érdeklődő, elkötelezett tanulókkal.

   

  Csoma István

  az informatika és természettudományi munkaközösség vezetője

   

  https://www.facebook.com/dstv.hu/videos/726275702260135

  GALÉRIA

  gpsz 2023

  gpsz_2023_01.jpg
  gpsz_2023_02.jpg
  gpsz_2023_03.jpg

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Szakmakóstoló

  Szakmakóstoló

  Még lehet jelentkezni az eseményre!

  2023. dec. 1.


  Kiss Péter

  Színházban voltunk

  Színházban voltunk

  Tanáraink ajánlották a lehetőséget, hogy megnézhetjük a Bartók Színházban a Diploma előtt című darabot. Bevalljuk, nem sűrűn járunk színházba, de most – úgy éreztük – ez jó alkalom lenne arra, hogy műveltségbeli hiányosságaink egy részét pótoljuk.

  2023. nov. 30.


  Kiss Péter

  „GAZDAGODNI JÓ, MERT KIRÁNDULNI JÓ!”

  „GAZDAGODNI JÓ, MERT KIRÁNDULNI JÓ!”

  Évtizedekre visszamenő hagyományos programunkat új tartalommal töltöttük meg 2023. november 28-án. A verseny kétfordulós volt, melyben az elődöntőben 16 csapat vett részt, s ebből a hat legtöbb pontot elért teamet hívtuk be a döntőbe.

  2023. nov. 30.


  Kiss Péter


  Partnereink

  • Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia
  SZC logo

  Dunaújvásosi Szakképzési Centrum


   • Intézmény logo
   • Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium

    2400 Dunaújváros, Római körút 47-49.

   • Telefon: +36 (25) 510 280

    E-mail: titkar@rudas.hu

    OM azonosító: 203034/009


   2023Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium